Translate

30. sept 2017

Türi õunafestival ja valimiseelne reklaam.

Täna käisime Kristoferiga Türi õunafestivalil. Mind tegelikult imestas, et see üritus on lükatud nii kuu lõppu kui võimalik, aga siis taipasin- valimised tulekul ju!
Juba parki astudes sai selgeks kus erakondade telgid asuvad. Sotsid, Keskid, reformikad, IRL.. Ühest telgist sai sooje pannkooke osta, teisest kohvi ja õunakooki.. Üldse tundus mulle, et erakondade telkide juures käis suurem sagimine, kui kauplejate juures, kes kultuurimaja ees oma "manti" müüsid. No kes siis ei tahaks tasuta pliiatseid, pastakaid, käepaelu, õhupalle? Ka meie "saak" oli üsna korralik. 😁
Ma siin IRLi jaoks reklaami teha ei plaaninud, aga ma pean ikka kiitma nende mõnusat õunakoogilauda. Samuti jäin ma rahule kohviga, mis maitses väga hästi ja maksis vaid pool eurot. Teed jagati aitähhi eest ja tegelikult nende idee tuua tänase jaheda ilma puhul välja soe kohvi ja soe tee oli päris hea. IRLi telgis said lapsed pilte värvida ja jagati vast kõige rohkem õhupalle. 😊 Proua sotsiaalminister oli isiklikult oma õunakoogivalikuga kohal ja kõigi huvilistega suheldi. Küsi ainult ja sulle vastatakse.
Loomulikult pakuti ka teiste erakondade telkide juures nii tikutoose, pastakaid kui ka õhupalle.

Minu meelt tänane valimispropaganda ei kõigutanud, sest olen oma otsuse juba ammu ära teinud. Mina olen sel aastal otsustanud valida IRLi. Kandidaadi numbri jätan veel saladuseks, aga on juba kindel. Miks just IRL? Lihtne. Meie KOV-s on IRL väga palju korda saatnud. Meil on väga hea vallavanem ja ma ei kujutaks ette teist vallavanemat. Praegune sots.minister Kaia Iva on Türi lasteaia direktorina äärmiselt palju kõigi meie õppemajade jaoks korda saatnud. Tema eestvedamisel sai Türi-Alliku lasteaed jõe äärde korraliku aia, kesklinna maja sai vankrite ja rataste varjualuse, Lokuta maja sai värskenduskuuri. Tehtud on oluliselt rohkem, kui räägitud. Nagu see keskerakonna loosung "Teised lubavad, meie teeme". Türil on igal sammul näha uut ja kaasaegsemat väikelinna. Meie kunstmuru väljak sai uue murukatte, mille toetussummad pärinevad nii Eesti jalgpalliliidult kui ka Türi vallalt. Tehtud on palju ja kõike siia üles lugeda ei jaksa.
Ja see mulle kõige rohkem meeldibki: tehakse tegusid. Lubadusi antakse nagunii palju ja kõigi erakondade poolt, aga minu, kui valija jaoks on oluline, kui paljud neist reaalselt ka teoks saavad. IRLi esindus Türil on ennast minu jaoks  õigustanud ja nende peale võin kindel olla, et välja öeldud lubadused saavad teoks.
Ja teile ma soovitan: minge kindlasti valima ja valige teile kõige meelepärasema erakonna esindajad. See, mis puudutab teie kohalikku omavalitsust, on tegelikult teie enda teha!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar