Translate

30. okt 2017

Kas koolivaheaegadel peab tingimata reisima?

Lugesin pühapäeval emmede klubi Liisi kooliblogi, mille teema mindki kõnetas ja sellega seoses tekkis mul küsimus: kas koolivaheaegadel peab tingimata reisima?
Lisaks panen lühidalt kirja, mida meie tegime vabal nädalal.

Liisi postitus asub siin 👈😊

Siinkohal ei ole, minu arust, küsimus isegi selles,kas pere saab seda endale lubada või mitte. Küsimus on põhiliselt ikkagi selles, kas peab? 
Jah, mina ei ole ise koolivaheaegadel mitte kuskil käinud, sest meil polnud selliseid võimalusi. Tegelikult polnud ma isegi kurb, sest ma ei osanud tahta midagi sellist, mida ma nagunii ilmselt ei saaks. Vaheajad olid minu jaoks piisavalt ägedad ka ilma väljasõitudeta ja parim asi oli ju ikka see, et ei pidanud vara ärkama. 
Mina oma lastele saaks ikka mõnda väljasõitu lubada, aga ma põhimõtteliselt ei ole teinud seda. Miks? Mitte sellepärast, et ma ei tahaks või poleks kohti kuhu minna. On ikka! Eestis on väga palju põnevat teha nii koolivaheaegadel kui ka nädalavahetustel. Ma olen lihtsalt seda meelt, et koolivaheaeg on puhkamiseks. Just- PUHKAMISEKS. Väljasõidud ei ole kohe kindlasti puhkamine. Pigem on see lõbus ajaveetmise viis väljaspool kodu, isegi teises linnas/riigis. Aeg-ajalt muidugi on tore minna ja avastada ja saada see nn. õhuvahetus, aga minu meelest mitte koolivaheajal. Tahaksin siinkohal muidugi mõtiskleda selle üle, mis väsimust peaks kannatama 1.klassi laps, kes peab koolis olema VAID 4 tundi päevas, aga ma seda ei tee, sest nii uskumatu, kui see minu jaoks ka pole, siis esimese klassi lapse on jaoks on 4 tundi ikka päris väsitav. Kristjani klassis oli enne vaheaega keskuste päev*. Olin selle päeva Kristjaniga koolis ja päris ära väsitas! Koju jõudes olin niivõrd väsinud, et läksin Kristinaga koos lõunaunne. Ja ma võin vaid ette kujutada,kui väsinud üks esimese klassi laps peale koolipäeva on.
Mida me siis vaheajal tegime?Kassandra käis lasteaias. Tahtsin ka teda koju jätta, aga tema tahtis lasteaeda minna ja minul sellega probleeme polnud. 
Kui koolipäevadel on meil äratus 6-6.30, siis terve nädala vältel ärkasid poisid kella 8-9 paiku. Esmaspäeval helistas Kristoferile sõber ja kella poole 9 paiku pakkisid nad Kristjaniga ennast riidesse ja läksid välja. Telefoni Kristofer kaasa võtta ei tahtnud, mis oli üllatav, sest tavaliselt ta ilma selleta vetsu ka ei lähe, aga palusin tal seda teha, et talle meelde tuletada, kui nad liiga hilja peale jäävad.Kristjan tuli koju kella 13 paiku, Kristofer kella 19 paiku. Siis oli ta ikka täitsa läbi! Sõi ja läks magama. Kristjan luges Kristinale Sipsikut, ehitas õega legoehitisi ja mängisid "kodu". Teisipäeva hommikul Läks Kristofer taas välja ja jättis seekord telefoni koju, sest unustas õhtul selle laadima panna ja hommikul ka seda teha ei viitsinud. Koju tuli kella 10 paiku, pani telefoni laadima ja läks Kristinaga joonistama. Kell 12 olime me esindatud Türi valla sünnipäeva perespordi päeval ja see oli nii vahva! Ma ise ei mäletagi, millal viimati võistkondlikult kuskil võistlesin.. Individuaalvõistlusel discgolfis jäin naiste arvestuses jagama esimest kohta ja sain ülivinge auhinna: discgolfi ketaste kott ja üks ketas. Pool päeva läks lennates ja õhtul jäid ilma vaevata täitsa ise magama. 👏👏 


Kolmapäeva hommikul tahtis ta pidžaama päeva ja vedeles teki all. Neljapäeval otsustasid nad Kristjaniga, et lähevad koduõue mängima ja palusid, et ma Kristina riidesse paneks ja nendega õue saadaks. Oi, kui hea meel tüdrukul oli! Reede hommik algas üllatavalt. Ärkasin kell 6.55 kohvi lõhna peale ja kui silmad lahti tegin, siis seisis Kristjan minu voodi ees ja ütles: "Tule kohvitama, tegin sulle hommikusööki." Kui kööki jõudsin, siis oli laual kuum kohv kahe röstsaiaga, mille peale oli määritud või. Endale ja vennale oli valmis teinud tee. Küsisin ka, miks ta nii vara ärkas, aga ta ei näinud selles probleemi ja ütles, et on nüüd end välja puhanud ja saab jälle vara ärgata. tegelikult tahtis ta arvutisse, aga ootas kuni ma ärkan, et luba küsida. 😂 
Ohh, kui hea tunde see hommikune üllatus tegi! Kristjan on varem ka mind sedasi üllatanud, aga ma olen iga kord nii liigutatud tema härrasmehelikest žestidest. 💖
Igatahes.. Terve nädal möödus nii mõnusalt. Lapsed mängisid õues, mina kütsin pliiti/ahju, toimetasin kodus ja lihtsalt nautisin ka ise seda aega. Kuhugi reisile minna poleks soovinudki. Täiesti ideaalne kodune puhkus! 
Eile õhtul siis võtsime nädala kokku ja küsisin poistelt, kuidas nad vaheajaga rahule jäid ja Kristofer vastas mulle: "Kõige parem puhkus on kodus lihtsalt niisama olla. Saab jõudu koguda." 
Ja tegelikult olen ma temaga ühel nõul. 

Mida teie arvate koolivaheaja väljasõitudest ja mida huvitavat teie eelmisel nädalal tegite? 


*Keskuste päev: lauad on jagatud klassiruumis neljaks keskuseks (nt. eestikeel, matemaatika, kunst ja loodusõpetus). Igas keskuses on 1 lapsevanem või siis klassijuhataja. Laual on vastava teemaga töölehed, mida lapsed täidavad soovi korral täiskasvanu abiga. Kui laps on ühes keskuses töölehe valmis saanud, siis märgib ta oma nime juurde, tahvlile kinnitatud, tabelisse ristikese ja liigub edasi järgmisesse keskusesse.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar